Kataloog arvudes

Arvutatud andmetest seisuga 2026-10-28. Hinnad on haamrihinnad nii, nagu majad need avaldasid; galeriide küsitud hindu ei koguta.

96 941
Muuseumikogudes
14 176
Oksjonipartiid
7 509
Galeriides müügil
1 602
Varasemad galeriipakkumised
606
Eksponeeritud
99
Teadaolevad teosed

Liigi kaupa

LiikMuuseumidMüügilVarasemad pakkumisedOksjonipartiidKokku
Graafika34 9491 4393702 60139 359
Maal19 0593 1717698 08331 151
Joonistus23 1665307387924 649
Akvarell3 521272798934 767
Skulptuur3 40816081093 685
Karikatuur2 5430002 543
Eksliibris2 1560002 156
Foto82329412591 188
Kavand1 1330001 133
Illustratsioon840000840
Segatehnika21027957249795
Plakat694000694
Installatsioon565105110681
Plaat553000553
Visand472000472
Nõu359000359
Reljeef190000190
Videosalvestis1401907166
Kollaaž1255015145
Miniatuur135000135
Tekstiil6041213116
Figuur114000114
Taldrik107000107
Muu2 2251 1942211 2684 935
GraafikaGraafika: 39 35939 359MaalMaal: 31 15131 151JoonistusJoonistus: 24 64924 649AkvarellAkvarell: 4 7674 767SkulptuurSkulptuur: 3 6853 685KarikatuurKarikatuur: 2 5432 543EksliibrisEksliibris: 2 1562 156FotoFoto: 1 1881 188KavandKavand: 1 1331 133IllustratsioonIllustratsioon: 840840SegatehnikaSegatehnika: 795795PlakatPlakat: 694694InstallatsioonInstallatsioon: 681681PlaatPlaat: 553553VisandVisand: 472472NõuNõu: 359359ReljeefReljeef: 190190VideosalvestisVideosalvestis: 166166KollaažKollaaž: 145145MiniatuurMiniatuur: 135135TekstiilTekstiil: 116116FiguurFiguur: 114114TaldrikTaldrik: 107107MuuMuu: 4 9354 935

Kogud

Iga hoidja, kellel on vähemalt sada teost; pilte näidatakse ainult autoriõiguse alt vabade teoste puhul.

HoidjaTeoseidDateeritudPildigaPeamised liigid
Eesti Kunstimuuseum47 25486%19 990Graafika 19 407 · Joonistus 10 898 · Maal 8 926
Tartu Kunstimuuseum18 79187%3 191Joonistus 5 445 · Maal 4 749 · Graafika 3 796
Eesti Ajaloomuuseum6 90041%2 779Graafika 4 589 · Joonistus 1 207 · Maal 386
Virumaa Muuseumid3 04671%80Joonistus 1 180 · Maal 545 · Graafika 484
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum2 47841%49Karikatuur 1 216 · Graafika 479 · Maal 260
Tallinna Linnamuuseum1 87489%525Graafika 938 · Joonistus 390 · Maal 343
Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid1 60323%107Joonistus 793 · Akvarell 148 · Graafika 134
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus1 51217%350Graafika 1 263 · Maal 79 · Illustratsioon 61
Võrumaa Muuseum1 49411%114Maal 787 · Graafika 687 · Skulptuur 7
Tartu Linnamuuseum1 48785%118Joonistus 485 · Graafika 256 · Eksliibris 175
Eesti Rahva Muuseum1 47496%448Joonistus 690 · Graafika 529 · Maal 145
Pärnu Muuseum1 33787%315Graafika 505 · Maal 433 · Joonistus 226
Narva Muuseum1 15859%180Maal 564 · Graafika 549 · Joonistus 19
Hiiumaa Muuseumid1 02986%28Joonistus 624 · Maal 213 · Graafika 77
Eesti Kunstiakadeemia muuseum92883%0Illustratsioon 298 · Graafika 216 · Joonistus 145
Viljandi Muuseum82874%22Eksliibris 360 · Graafika 152 · Maal 148
Eesti Meremuuseum76295%54Eksliibris 291 · Graafika 166 · Maal 106
Tartu Ülikooli kunstimuuseum60065%250Joonistus 336 · Maal 260 · Graafika 4
Saaremaa Muuseum49599%42Maal 173 · Graafika 110 · Joonistus 93
Järvamaa Muuseum47887%29Joonistus 145 · Graafika 123 · Maal 123
Uue Kunsti Muuseum35882%0Maal 132 · Graafika 105 · Joonistus 73
Harjumaa Muuseum29088%181Graafika 121 · Maal 77 · Joonistus 75
Eesti Vabaõhumuuseum19468%2Graafika 85 · Akvarell 39 · Maal 33
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu (Kistler-Ritso Eesti SA)19491%3Joonistus 50 · Graafika 39 · Maal 34
Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum12989%2Graafika 44 · Kavand 41 · Illustratsioon 30
Valga Muuseum1256%1Maal 72 · Muu 32 · Joonistus 7

Kümnendi kaupa

KümnendMuuseumiteoseidDateeritud teoseid kataloogisPildiga
1800ndad187187140
1810ndad332332295
1820ndad1 0961 096994
1830ndad1 4491 4501 241
1840ndad1 3991 4081 260
1850ndad838842735
1860ndad1 0491 061982
1870ndad736754679
1880ndad709742563
1890ndad660702598
1900ndad1 2491 3471 048
1910ndad3 5573 7752 439
1920ndad6 7897 3305 056
1930ndad7 0918 0793 170
1940ndad9 08010 4511 643
1950ndad6 7318 273132
1960ndad11 29313 9022
1970ndad6 7328 9760
1980ndad6 3138 29814
1990ndad3 2984 9310
2000ndad1 9613 1580
2010ndad9113 0320
2020ndad1406 0260
1800ndad1800ndad: 1871871810ndad1810ndad: 3323321820ndad1820ndad: 1 0961 0961830ndad1830ndad: 1 4491 4491840ndad1840ndad: 1 3991 3991850ndad1850ndad: 8388381860ndad1860ndad: 1 0491 0491870ndad1870ndad: 7367361880ndad1880ndad: 7097091890ndad1890ndad: 6606601900ndad1900ndad: 1 2491 2491910ndad1910ndad: 3 5573 5571920ndad1920ndad: 6 7896 7891930ndad1930ndad: 7 0917 0911940ndad1940ndad: 9 0809 0801950ndad1950ndad: 6 7316 7311960ndad1960ndad: 11 29311 2931970ndad1970ndad: 6 7326 7321980ndad1980ndad: 6 3136 3131990ndad1990ndad: 3 2983 2982000ndad2000ndad: 1 9611 9612010ndad2010ndad: 9119112020ndad2020ndad: 140140

Oksjonitulemused

13 281
partiid
9 250
müüdud · 70%
€51 619 935
haamrihindu kokku, 9 139 partiid
€5 648
keskmine · mediaan €2 700

Maja kaupa

MajaOksjoneidPartiisidMüüdudMüügiosakaalHaamrihinnad kokku
Haus Galerii1998–20265 0813 51169%€18 917 318
Allee galerii2020–20262 0641 71583%€12 337 800
Vernissage2021–20261 6791 25975%€8 078 050
Eesti Kunsti Oksjonid2023–20261 16596683%€4 864 685
E-Kunstisalong2008–20261 9871 17859%€4 069 664
Vaal galerii2008–20261 30462048%€3 269 011
Balti Oksjon2007–200711100%€83 407
Haus GaleriiHaus Galerii: €18.9 M€18.9 MAllee galeriiAllee galerii: €12.3 M€12.3 MVernissageVernissage: €8.1 M€8.1 MEesti Kunsti OksjonidEesti Kunsti Oksjonid: €4.9 M€4.9 ME-KunstisalongE-Kunstisalong: €4.1 M€4.1 MVaal galeriiVaal galerii: €3.3 M€3.3 MBalti OksjonBalti Oksjon: €0.1 M€0.1 MHaus GaleriiHaus Galerii: 5 0815 081Allee galeriiAllee galerii: 2 0642 064VernissageVernissage: 1 6791 679Eesti Kunsti OksjonidEesti Kunsti Oksjonid: 1 1651 165E-KunstisalongE-Kunstisalong: 1 9871 987Vaal galeriiVaal galerii: 1 3041 304Balti OksjonBalti Oksjon: 11

Aasta kaupa

AastaPartiisidMüüdudMüügiosakaalHaamrihinnad kokkuKeskmine
20261 11677970%€5 863 800€7 527
20252 0111 37268%€8 592 995€6 263
20241 9411 36971%€8 690 310€6 348
20231 6221 25878%€9 111 005€7 242
20221 5781 11971%€6 033 020€5 391
202186674486%€4 352 485€5 850
202027721979%€1 223 700€5 588
201921816073%€820 158€5 126
201820615877%€717 250€4 540
201723013358%€458 025€3 444
201627814753%€364 285€2 478
201520311255%€455 175€4 064
20141868244%€298 745€3 643
201315110872%€250 370€2 318
201220711053%€323 250€2 939
201118911259%€346 265€3 092
20102159946%€218 168€2 204
200928414551%€215 301€1 485
200824314961%€805 480€5 406
200722717577%€753 697€4 307
200629918462%€401 315€2 181
200516712776%€389 042€3 063
20041259072%€358 500€3 983
2003856475%€181 125€2 830
2002856475%€150 550€2 352
2001764458%€48 158€1 094
2000794456%€86 614€1 968
1999693551%€52 514€1 500
19984848100%€58 633€1 222

Haamrihinnad kokku aasta kaupa

20262026: €5.9 M€5.9 M20252025: €8.6 M€8.6 M20242024: €8.7 M€8.7 M20232023: €9.1 M€9.1 M20222022: €6.0 M€6.0 M20212021: €4.4 M€4.4 M20202020: €1.2 M€1.2 M20192019: €0.8 M€0.8 M20182018: €0.7 M€0.7 M20172017: €0.5 M€0.5 M20162016: €0.4 M€0.4 M20152015: €0.5 M€0.5 M20142014: €0.3 M€0.3 M20132013: €0.3 M€0.3 M20122012: €0.3 M€0.3 M20112011: €0.3 M€0.3 M20102010: €0.2 M€0.2 M20092009: €0.2 M€0.2 M20082008: €0.8 M€0.8 M20072007: €0.8 M€0.8 M20062006: €0.4 M€0.4 M20052005: €0.4 M€0.4 M20042004: €0.4 M€0.4 M20032003: €0.2 M€0.2 M20022002: €0.2 M€0.2 M20012001: €0.0 M€0.0 M20002000: €0.1 M€0.1 M19991999: €0.1 M€0.1 M19981998: €0.1 M€0.1 M

Partiisid aasta kaupa

20262026: 1 1161 11620252025: 2 0112 01120242024: 1 9411 94120232023: 1 6221 62220222022: 1 5781 57820212021: 86686620202020: 27727720192019: 21821820182018: 20620620172017: 23023020162016: 27827820152015: 20320320142014: 18618620132013: 15115120122012: 20720720112011: 18918920102010: 21521520092009: 28428420082008: 24324320072007: 22722720062006: 29929920052005: 16716720042004: 12512520032003: 858520022002: 858520012001: 767620002000: 797919991999: 696919981998: 4848

Liigi kaupa oksjonil

LiikPartiisidMüüdudMüügiosakaalHaamrihinnad kokkuKeskmine
Painting7 3965 20570%€39 724 745€7 632
Print2 5581 80471%€4 738 609€2 627
Other1 21285270%€2 599 106€3 051
Watercolour89163872%€1 835 083€2 876
Drawing83751161%€1 699 767€3 326
Sculpture1066561%€506 780€7 797
Mixed media22014164%€450 177€3 193
Photograph372054%€32 745€1 637
Collage12650%€13 444€2 241
Textile9778%€11 479€1 640
Video3133%€8 000€8 000
MaalMaal: €39.7 M€39.7 MGraafikaGraafika: €4.7 M€4.7 MMuuMuu: €2.6 M€2.6 MAkvarellAkvarell: €1.8 M€1.8 MJoonistusJoonistus: €1.7 M€1.7 MSkulptuurSkulptuur: €0.5 M€0.5 MSegatehnikaSegatehnika: €0.5 M€0.5 MFotoFoto: €0.0 M€0.0 MKollaažKollaaž: €0.0 M€0.0 MTekstiilTekstiil: €0.0 M€0.0 MVideosalvestisVideosalvestis: €0.0 M€0.0 M

Enim müüdud kunstnikud oksjonil

Müüdud partiide järgi.

KunstnikMüüdudPartiidestHaamrihinnad kokkuKõrgeim
1Eduard Wiiralt411527€2 499 741€63 000
2Richard Uutmaa307335€2 787 835€74 500
3Evald Okas267366€1 241 523€58 000
4Jüri Arrak226306€1 279 652€135 000
5Kaljo Põllu192214€1 044 350€27 500
6Edgar Valter190244€702 100€21 100
7Endel Kõks161216€834 244€79 300
8Malle Leis156206€1 033 805€100 000
9Valdur Ohakas150201€712 469€28 000
10Leonhard Lapin142195€537 509€64 000
11Erich Pehap123168€299 299€16 500
12Elmar Kits113172€927 641€62 000
13Johannes Võerahansu103138€816 711€44 500
14Tõnis Vint98121€215 276€5 000
15Richard Sagrits91113€449 166€30 500
16Richard Kaljo82109€140 231€8 900
17Andrei Jegorov79102€460 048€30 000
18Olav Maran78120€368 901€20 600
19Märt Bormeister7799€212 550€15 000
20Eerik Haamer72103€449 625€42 000
21Joann Saarniit (Voldemar-Johan Saarniit)7281€234 839€15 100
22Peeter Mudist7098€1 296 296€111 000
23Toomas Vint6371€1 069 938€82 000
24Valerian Loik6381€271 600€30 000
25Marko Mäetamm6178€339 690€21 500

Kunstnikud haamrihindade summa järgi

KunstnikHaamrihinnad kokkuMüüdudPartiidestKeskmineKõrgeim
1Richard Uutmaa€2 787 835307335€9 081€74 500
2Eduard Wiiralt€2 499 741411527€6 082€63 000
3Konrad Mägi€2 212 7992735€81 956€430 000
4Peeter Mudist€1 296 2967098€18 519€111 000
5Jüri Arrak€1 279 652226306€5 662€135 000
6Evald Okas€1 241 523267366€4 650€58 000
7Toomas Vint€1 069 9386371€16 983€82 000
8Kaljo Põllu€1 044 350192214€5 439€27 500
9Malle Leis€1 033 805156206€6 627€100 000
10Tiit Pääsuke€998 8403037€33 295€185 000
11Elmar Kits€927 641113172€8 209€62 000
12Endel Kõks€834 244161216€5 182€79 300
13Johannes Võerahansu€816 711103138€7 929€44 500
14Miljard Kilk€813 8002930€28 062€86 100
15Olev Subbi€796 4002936€27 462€150 000
16Valdur Ohakas€712 469150201€4 750€28 000
17Edgar Valter€702 100190244€3 695€21 100
18Lepo Mikko€618 2875464€11 450€50 000
19Enn Põldroos€603 9525674€10 785€52 000
20Leonhard Lapin€537 509142195€3 785€64 000
21Roman Nyman€534 2894557€11 873€54 000
22Andrei Jegorov€460 04879102€5 823€30 000
23Eerik Haamer€449 62572103€6 245€42 000
24Richard Sagrits€449 16691113€4 936€30 500
25Johann Köler€447 768910€49 752€172 561

Kõrgeimad tulemused

TeosKunstnikMajaOksjonHaamrihind
1Capri motiiv 1922-23Konrad MägiAllee galerii2023€430 000
2Maastik 1915 - 1916Konrad MägiHaus Galerii2023€401 000
3Kasaritsa maastik 1916-1921Konrad MägiE-Kunstisalong2022€232 000
4Juhikabiin 1982Jaan ElkenEesti Kunsti Oksjonid2026€205 000
5Sadam 1923Jaan VahtraAllee galerii2025€200 000
6Pimeda portree 1924Villem OrmissonVernissage2024€195 000
7Lapi kakk 1984Tiit PääsukeEesti Kunsti Oksjonid2026€185 000
8Sadamavaade 1923Konstantin SüvaloHaus Galerii2024€185 000
9Tatarlanna Mšatka mõisa aias 1875–1876Johann KölerVaal galerii2008€172 561
10Keskpäev 1989Olev SubbiEesti Kunsti Oksjonid2026€150 000
11Rõdu 1976Ludmilla SiimEesti Kunsti Oksjonid2026€150 000
12Vana aed 1915Nikolai TriikAllee galerii2023€135 000
13Arutelu looduskaitse teemal 1976Jüri ArrakEesti Kunsti Oksjonid2026€135 000
14Rahvariie III (Mustjala ainetel) 1989Tiit PääsukeHaus Galerii2025€133 000
15Capri maastik 1922 - 1923Konrad MägiHaus Galerii2007€127 823
16Hiiu saare talupoeg kirvega / Villem Tamme portree 1863Johann KölerE-Kunstisalong2014€112 000
17Luuletaja Lydia Koidula 1974Peeter MudistHaus Galerii2022€111 000
18Pühajärve maastik 1930ndadAleksander VardiHaus Galerii2024€107 000
19Norra maastik 1908 - 1910Konrad MägiHaus Galerii2022€103 000
20Õu vana autoga 1979Olev SubbiHaus Galerii2020€100 500
21Koer haugub musta lindu 1976Peeter MudistAllee galerii2025€100 000
22Sandra ja Château de Tarascon 1983Malle LeisAllee galerii2026€100 000
23Lein 1943Johannes GreenbergHaus Galerii2023€100 000
24Sirelid 1935Adamson-EricVernissage2026€100 000
25Capri 1922–1923Konrad MägiVaal galerii2015€98 800

Auction results as Haus Galerii, Vernissage, Allee galerii, Vaal galerii, E-Kunstisalong and Eesti Kunsti Oksjonid published them, plus a few earlier record prices as the press reported them; kroon-era prices in euro at the fixed rate. A record, not a valuation. Kogu kataloog · Kunstnikud A–Ü · In English

Parandused, eemaldamised, küsimused: info@museaal.ee